II Rekolekcje dla Rodziców Dzieci Utraconych w Wąwolnicy

wpis w: Aktualności, Strona główna | 0
Już po raz drugi, w Wąwolnicy  w dniach: 23-25.11. 2018 r. odbyły się trzydniowe rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka, w których uczestniczyły osoby z całej Polski. Tegoroczne spotkanie przebiegało  pod hasłem ,, Życie w Bożej dłoni” . Uczestnikami rekolekcji były osoby,  które utraciły swoje dzieci na różnych etapach życia i w różnych okolicznościach.
W programie rekolekcji przewidziano czas na  modlitwę, mszę świętą, konferencje duchowe i psychologiczne, sakrament pokuty i pojednania, rozmowy z kapłanem  lub/ i psychologiem oraz możliwość uczestniczenia w Nabożeństwie o Uzdrowienie Duszy i Ciała, które w tym terminie odbywało się w sanktuarium w Wąwolnicy. Uczestnicy mieli czas na  stawianie pytań i szukanie odpowiedzi, wspólne rozmowy przy rozpalonym kominku, ciepłej herbacie i ciastku z osobami, które ze względu na przeżycie podobnych doświadczeń potrafią czasem zrozumieć  najlepiej, mimo iż są dla nas obce, dopiero poznane.

Ponieważ rekolekcje odbyły się w szczególnym miejscu, w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy, nasza modlitwa odbywała się przed łaskami słynącą figurą MB Kębelskiej, mieliśmy możliwość spotkania z ks. infułatem Janem Pęziołem.  Wszyscy uczestnicy odjechali z indywidualnym błogosławieństwem kapłana prowadzącego rekolekcje.

Dziękujemy Bogu za ten czas i dziękujemy wszystkim, którzy modlili się w intencji rekolekcji.

Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć z tego wydarzenia.